Ślub zimą czy latem?

  • Porady

Najlepszy termin na ślub

Ślub zimą, w śnieżno białej scenerii zlewającej się w spójną całość z suknią Panny Młodej, a może w środku lata w rustykalnym klimacie, zdobiony bukietami ze świeżych polnych kwiatów… Wybór pory roku to z pewnością jeden z wielu dylematów przyszłej Pary Młodej. Ten temat należy dokładnie przemyśleć i rozważyć wszystkie za i przeciw.
Zimą jest przede wszystkim zimno. Zimno w kościele czy urzędzie, zimno w drodze, zimno podczas sesji zdjęciowej. Warte poświęcenia jest uzyskanie przepięknych zdjęć na tle bajkowych, zimowych krajobrazów, jednakże obecnie w naszym kraju takie widoki zobaczyć można właśnie tylko w bajkach. Zima w Polsce charakteryzuje się pluchą i deszczem, a nie spadającym z nieba puchem okrywającym miasta. Pod uwagę należy również wziąć gości, dla których zimowe kreacje to nie lada problem, gdyż w zimowych kozaczkach nie wyjdą na weselny parkiet, a w odkrytych szpileczkach ciężko byłoby wytrzymać w mroźny dzień. Wiąże się to więc z ubieraniem, przebieraniem i komponowaniem w gruncie rzeczy dwóch kreacji.
A w lecie? W lecie też jest pięknie. Ta pora roku ma w sobie może nawet więcej uroku niż zima. Krajobrazy malują się na zielono, rośliny dojrzewają, kwitnące rośliny można wykorzystać zarówno do ślubnych czy weselnych dekoracji, jak i do skomponowania niepowtarzalnego bukietu dla Panny Młodej. W wakacyjne miesiące panuje również większa dowolność przy wyborze stroju dla Państwa Młodych. Nie trzeba brać pod uwagę dodatków, niezbędnych podczas zimowego ślubu, gdyż zbędne są okrycia wierzchnie. Letnia sceneria idealnie nadaje się do przeprowadzenia sesji ślubnej w stylu BOHO, wśród wyrośniętych zbóż czy malujący się na złoto słoneczników. Ostatnio popularnym jest organizowanie pokazów lampionów szczęścia. Takie widowisko będzie o wiele przyjemniejsze do obejrzenia podczas ciepłego letniego wieczoru.
Reasumując, o ile przyszła Para Młoda nie marzy od pierwszych rozmów o ślubie w mroźne styczniowe popołudnie, warto skłonić się do organizowania latem, tego najważniejszego w życiu wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *