Sesja ślubna – jak powinna wyglądać?

  • Porady

Sesja ślubna – jak powinna wyglądać?

Sesja ślubna to jeden z nieodłącznych elementów każdego ślubu. Państwo Młodzi często nie wyobrażają sobie odpowiedniego przeżycia tej uroczystości bez wykonania sesji ślubnej. Jak powinna wyglądać taka sesja ślubna, aby w trakcie jej wykonywania samopoczucie świeżo upieczonych małżonków było komfortowe, a po latach efekty tej sesji były mile wspominane? Podpowiadamy, jak tego dokonać.

Odpowiedni dzień

Sesję ślubną należy zaplanować na konkretny dzień. Najczęściej zakochani zastanawiają się, czy ma być ona wykonana w dzień ślubu i wesela czy może kilka dni później. W dzień ślubu i wesela z pewnością Para Młoda wygląda wyjątkowo i ten efekt może być już trudny do uchwycenia kilka dni później. To skłaniałoby do zaplanowania sesji ślubnej w dzień ślubu. Jednak należy mieć to na względzie, że taka sesja może zająć kilka godzin – a te kilka godzin zostanie wyjęte z zabawy weselnej i celebrowania tej uroczystości w gronie najbliższych. Oprócz tego, taka sesja może być trochę męcząca – ochota Pary Młodej na późniejsze tańce może się znacznie zmniejszyć. Dlatego raczej zaleca się wykonywanie sesji ślubnej kilka dni po uroczystości. Państwo Młodzi mają wtedy okazję do ponownego założenia swych kreacji i poczucia się znowu w wyjątkowy sposób. Zdarza się, że nowożeńcy, a szczególnie Panny Młode również w dniu sesji ślubnej chcą wyglądać perfekcyjnie i zapraszają do współpracy fryzjerkę i kosmetyczkę.

Pogoda na miarę złota

W przypadku planowania odpowiedniego dnia na sesję, należy również wziąć pod uwagę pogodę. Chodzi tu nie tylko o możliwość zaniechania świetnego wyglądu Państwa Młodych. Trzeba mieć to na uwadze, że fotografowi trudno będzie wyjąć aparat, a co dopiero wykonywać zdjęcia podczas deszczu…

Idealne miejsce

Sesję ślubną można wykonać w jakimś malowniczym miejscu, w okolicy zamieszkania Państwa Młodych. Często wybierane są zamki, parki czy nawet ścieżka górska. Co raz częściej jednak spotyka się zjawisko, że Para Młoda zaprasza fotografa na ich podróż poślubną, zwłaszcza zagraniczną. Zdjęcia ślubne w unikatowej scenerii z pewnością są wspaniałą pamiątką.

Naturalność to podstawa

Sesja ślubna będzie naturalna, jeśli małżonkowie będą się czuć swobodnie. Nikt nie chce oglądać zdjęć, gdzie Państwo Młodzi stoją w wymuszonych pozach albo na siłę się całują, czekając na odpowiednie ujęcie zdjęcia przez fotografa. Na sesji ślubnej ważne jest to, aby Para Młoda nie krępowała się przed obiektywem, ale też nie zachowywała się sztucznie.

 

To wszystko sprawi, że sesja ślubna będzie idealna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *