Pierścionek z cyrkonią a może z diamentem? Wybór idealnej biżuterii ślubnej

pierscionek

Kobiety kochają biżuterię, jednak dla pań, które żyją w stałych związkach, zwykle największe znaczenie mają dwa, szczególne elementy. Pierścionek zaręczynowy i obrączka to biżuteria wyjątkowa o symbolicznym znaczeniu. Co będzie lepsze na zaręczyny – pierścionek z cyrkonią czy diamentem? Jakie obrączki wybrać?

  1. Pierścionek z cyrkonią na zaręczyny
  2. Przed ślubem trzeba odwiedzić sklep z obrączkami

Odpowiedzi na te pytania pomoże znaleźć asortyment sklepu z obrączkami i innymi elementami ślubnej biżuterii Jubiler Korn. Propozycje dla siebie znajdą zarówno panowie, którzy chcą oświadczyć się swojej ukochanej, jak i pary szukające wyjątkowych obrączek ślubnych.

Pierścionek z cyrkonią na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy ma znaczenie symboliczne, jednak nie oznacza to, że mężczyzna nie musi zadbać o jego wysoką jakość. Idealny pierścionek powinien perfekcyjnie trafiać w gusta przyszłej panny młodej. Jeśli preferuje ona żółte złoto, warto postawić właśnie na ten kruszec, a jeśli w jej kolekcji biżuterii dominują elementy z mieszanki złota białego i żółtego, lepiej wybrać podobny im pierścionek. Znaczenie ma również kamień. Wysokiej jakości pierścionki z kamieniami szlachetnymi to kosztowna inwestycja. Nieco tańszą, ale równie atrakcyjną alternatywą jest pierścionek z cyrkonią, czyli syntetycznym kamieniem ozdobnym. Niewprawne oko nie odróżni cyrkonii od kamieni szlachetnych, a ozdobiony nimi pierścionek prezentuje się równie elegancko, co pierścionek z diamentem czy brylantem.

Przed ślubem trzeba odwiedzić sklep z obrączkami

Wybór odpowiednich obrączek nastręcza narzeczonym jeszcze więcej problemów, niż zakup pierścionka zaręczynowego. W grę wchodzą bowiem potrzeby i preferencje dwóch osób, które nie zawsze muszą ze sobą współgrać. Klasycznym wyborem są obrączki z żółtego złota, gładkie, bez żadnych ozdób. Coraz częściej pary decydują się jednak na obrączki dwukolorowe, a więc stanowiące połączenie białego i żółtego złota. Niejednokrotnie, obrączka panny młodej różni się od tej, którą będzie nosił na palcu pan młody. Panie preferują modele ozdobne, z różnych rodzajów złota, z dodatkiem kamieni szlachetnych, natomiast panowie stawiają na obrączki klasyczne, mniej dekoracyjne niż te damskie. Często spotyka się również obrączki wykonane z innego metalu niż złoto – w cenie są modele z platyny i tytanu, idealne dla alergików.

Chcąc zweryfikować swoje preferencje dotyczące stylu ślubnej biżuterii, warto odwiedzić sklep z obrączkami. Podąża on za ślubnymi trendami biżuteryjnymi, dlatego przyszli małżonkowie właśnie tam powinni szukać inspiracji na idealne obrączki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *