Pierścionek z cyrkonią a może z diamentem? Wybór idealnej biżuterii ślubnej

pierscionek

Kobiety kochają biżuterię, jednak dla pań, które żyją w stałych związkach, zwykle największe znaczenie mają dwa, szczególne elementy. Pierścionek zaręczynowy i obrączka to biżuteria wyjątkowa o symbolicznym znaczeniu. Co będzie lepsze na zaręczyny – pierścionek z cyrkonią czy diamentem? Jakie obrączki wybrać?

  1. Pierścionek z cyrkonią na zaręczyny
  2. Przed ślubem trzeba odwiedzić sklep z obrączkami

Odpowiedzi na te pytania pomoże znaleźć asortyment sklepu z obrączkami i innymi elementami ślubnej biżuterii Jubiler Korn. Propozycje dla siebie znajdą zarówno panowie, którzy chcą oświadczyć się swojej ukochanej, jak i pary szukające wyjątkowych obrączek ślubnych.

Pierścionek z cyrkonią na zaręczyny

Pierścionek zaręczynowy ma znaczenie symboliczne, jednak nie oznacza to, że mężczyzna nie musi zadbać o jego wysoką jakość. Idealny pierścionek powinien perfekcyjnie trafiać w gusta przyszłej panny młodej. Jeśli preferuje ona żółte złoto, warto postawić właśnie na ten kruszec, a jeśli w jej kolekcji biżuterii dominują elementy z mieszanki złota białego i żółtego, lepiej wybrać podobny im pierścionek. Znaczenie ma również kamień. Wysokiej jakości pierścionki z kamieniami szlachetnymi to kosztowna inwestycja. Nieco tańszą, ale równie atrakcyjną alternatywą jest pierścionek z cyrkonią, czyli syntetycznym kamieniem ozdobnym. Niewprawne oko nie odróżni cyrkonii od kamieni szlachetnych, a ozdobiony nimi pierścionek prezentuje się równie elegancko, co pierścionek z diamentem czy brylantem.

Przed ślubem trzeba odwiedzić sklep z obrączkami

Wybór odpowiednich obrączek nastręcza narzeczonym jeszcze więcej problemów, niż zakup pierścionka zaręczynowego. W grę wchodzą bowiem potrzeby i preferencje dwóch osób, które nie zawsze muszą ze sobą współgrać. Klasycznym wyborem są obrączki z żółtego złota, gładkie, bez żadnych ozdób. Coraz częściej pary decydują się jednak na obrączki dwukolorowe, a więc stanowiące połączenie białego i żółtego złota. Niejednokrotnie, obrączka panny młodej różni się od tej, którą będzie nosił na palcu pan młody. Panie preferują modele ozdobne, z różnych rodzajów złota, z dodatkiem kamieni szlachetnych, natomiast panowie stawiają na obrączki klasyczne, mniej dekoracyjne niż te damskie. Często spotyka się również obrączki wykonane z innego metalu niż złoto – w cenie są modele z platyny i tytanu, idealne dla alergików.

Chcąc zweryfikować swoje preferencje dotyczące stylu ślubnej biżuterii, warto odwiedzić sklep z obrączkami. Podąża on za ślubnymi trendami biżuteryjnymi, dlatego przyszli małżonkowie właśnie tam powinni szukać inspiracji na idealne obrączki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *