Jak dobrać suknie ślubna do swojej figury?

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego. Wybór dobrze dobranej do sylwetki sukni ślubnej to wyzwanie, przed którym staje wiele panien młodych. Każda panna młoda marzy o idealnej, wyjątkowej sukni, dlatego wybór tej konkretnej powinien być przemyślany. Podpowiadamy, jak dobrać suknię ślubną do figury.

Korygujące funkcje sukni ślubnej

Odpowiednio skrojona suknia ślubna może kształtować wygląd sylwetki zgodnie z oczekiwaniami. Niektóre panny młode mogą się optycznie wyszczuplić, a także wysmuklić. Inne fasony powinny wybierać te panny młode, które z kolei chciałyby ukryć wystające kości. Właściwie dobrana suknia może także spowodować, że figura panny młodej nie będzie zbytnio wysmuklona i panna młoda dobrze dopasuje się do niższego wzrostem pana młodego.

Odpowiednie fasony sukien ślubnych dla konkretnej sylwetki panny młodej

Najczęściej panny młode chciałyby na ślubie wyglądać szczupło. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Krój sukni ślubnej, który sprzyja sylwetkom z nadmiarem kilogramów to fasony w kształcie litery A. Wszelkie bezy, księżniczki i inne rozłożyste suknie z falbanami nie będą wskazane dla panny młodej chcącej ukryć to i owo. Pan młody na pewno będzie pozytywnie zaskoczony, kiedy ujrzy swą wybrankę serca w wydłużającym, wysmuklającym fasonie sukni. Suknia, która ma ukryć grubsze nogi powinna być w klasycznej długości, czyli niemal do ziemi. Odpadają wszelkie krótkie sukienki, chyba że łydki panny młodej są szczupłe. Krój A sukni będzie odpowiedni także dla niskich kobiet, niekoniecznie o pełnych kształtach. Drobne sylwetki także lepiej wyglądają w tego typu sukniach, dodatkowo odciętych zaraz pod biustem, a materiały powinny być zwiewne i delikatne, aby nie spowodować wrażenia ciężkości. Wysokie i szczupłe panie mogą wybierać w wielu fasonach, takich jak suknie rybki, ołówkowe, z wieloma falbanami, księżniczki, lecz to właśnie te ostatnie, czyli suknie o rozłożystym dole pomogą nadać odpowiednich proporcji sylwetki. Suknie z trenem pasują tak naprawdę do wszystkich kobiecych figur, jednak panny młode, które nie chcą się zbytnio wyróżniać przy niższym panu młodym, powinny wybrać suknie bez trenu.

Odpowiednia fryzura może udoskonalić Twój outfit!

Pamiętaj o wspaniałej fryzurze! Niech Twoje włosy uzupełnią się razem z Twoją figurą i wybraną suknią ślubną.

Ciekawe fryzury znajdziecie na https://piękne-włosy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *