Dopasowanie stroju świadków do Pary Młodej

  • Porady

Ślub to zawsze wielkie wydarzenie. Zarówno dla Państwa Młodych, jak i ich gości – weselników. Niezależnie od tego czy Para Młoda planuje niewielkie, kameralne przyjęcie na kilkanaście osób czy wielkie wesele na 300 gości zawsze jest to dzień pełen wrażeń i emocji. Coraz popularniejsze stają się wesela stylizowane na konkretny styl. Sam kolor przewodni to już za mało – przyjęcia mają często przewodni motyw, który dyktuje styl użytych dodatków, stroju, czasami nawet jedzenia czy muzyki. Co zrobić, by wpasować się w obowiązujący styl i jako świadek pasować do Pary Młodej?

Zapytaj o motyw przewodni

Dużym ułatwieniem jest wiedza o tym, jaki Para Młoda wybrała motyw przewodni dla wesela. Wiedząc, że przyjęcie jest na przykład w stylu rustykalnym i odbywać się będzie w stylowej stodole w niewielkiej wsi, spokojnie możemy zrezygnować z mocno oficjalnego stroju i pozwolić sobie na odrobinę luzu. U kobiet mile widziane będą sandałki zamiast krytych szpilek, panowie zaś mogą zrezygnować z marynarki na rzecz kamizelki i mniej oficjalnych wzorów. Przyjęcie w stylu glamour to zdecydowanie zachęta do pójścia w stronę wysokiej elegancji i biżuterii – również u panów. By nie popełnić gafy najprościej jest zatem zapytać Państwa Młodych o to, w jakim stylu planują wesele.

Elegancja przede wszystkim

Ślub i wesele to podniosła chwila. Często jest wydarzeniem, które zdarza się raz w życiu Państwa Młodych i wymagany jest odpowiedni strój. Jeśli nie jest znany lub nie został określony główny motyw przewodni ani konkretny styl, w jakim ma odbywać się przyjęcie, trzeba postawić na zawsze sprawdzającą się elegancję. By w takiej sytuacji dopasować się do Pary Młodej należy ubrać się zgodnie z tradycyjnymi zasadami oficjalnego ubioru i nie stawiać na ekstrawagancję. Świadkowa może nałożyć jasną sukienkę – mimo zmieniających się trendów, biała sukienka nie jest jednak mile widziana. U świadka sprawdzi się klasyczny garnitur i pięknie wypastowane, eleganckie buty. Jako często szczególne osoby w życiu Państwa Młodych, świadkowie nie powinni w tym wyjątkowym dniu odciągać uwagi od głównych bohaterów – nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *