Czy Panna Młoda powinna być ubrana na biało?

Wydawać by się mogło że kobiety od zawsze ubierały biel idąc do ślubu, ale zwyczaj ten pojawił się dopiero w XX wieku. Wcześniej kobiety zakładały na ten dzień kolorowe stroje, a biel początkowo nie była akceptowana.

Dlaczego akurat biel? Biała suknia włączona została do kościelnych rytuałów jako symbol czystości i niewinności. Zgodnie z wierzeniami kościoła, kobieta powinna stracić dziewictwo dopiero w noc poślubną.

Czy w związku z tym kobiety powinny zatem ubierać do ślubu białe suknie? Rzeczywiście, kiedyś było istotne aby pokazać że panna zachowała czystość do ślubu. Dziś, tak naprawdę przestaje być istotne to, co ludzie uważają że panna powinna zrobić a ważne jest to, co chce zrobić. Dzień w którym zawiera się związek małżeński powinien być zapamiętany pozytywnie i przynosić na myśl tylko najpiękniejsze wspomnienia.

Suknia ślubna w innym kolorze

Część panien boi się krytyki rodziny jeżeli wybierze suknię w innym kolorze. Zastanawiają się co powie babcia, ciocia czy mama jeżeli zobaczy suknię w odcieniu różu lub kremową. Ale czy to ich opinia jest najważniejsza? Czasy się zmieniają, moda się zmienia i coraz częściej panny młode pojawiają się w kolorowych sukniach. W salonach dostępne są modele nie tylko jasne ale nawet w zdecydowanych ciemnych kolorach, w czerni, czy we wzory. To czy panna młoda zachowała niewinność przed ślubem nie jest już sprawą istotną do obwieszczania społeczeństwu. Wystarczy że strój wyraża jej charakter i sprawia że czuje się piękna i szczęśliwa w jednym z najważniejszych dni swojego życia.

Wybierając kolor sukni ślubnej warto też zwrócić uwagę na to jak komponuje się on z kolorem cery panny młodej. Biel nie będzie kolorem w którym do twarzy każdemu. Znajdą się kobiety które w bieli wypadną dość blado, dlatego dla nich lepszym wyborem może okazać się kolor écru lub coraz modniejszy pudrowy róż.

Suknia ślubna to dla kobiety jeden z najważniejszych wyborów w życiu, warto zatem dobrze go przemyśleć. Jeżeli marzy Ci się ślub jak dla królowej śniegu lub po prostu cenisz sobie tradycję to w bieli będziesz czuć się świetnie. Jeżeli jednak chcesz podążać za nowoczesnymi trendami, lubisz wprowadzać w swoim życiu odrobinkę szaleństwa to nie musisz decydować się na standardową, oczekiwaną przez innych biel. Żeby dzień ślubu był piękny to panna młoda musi czuć się piękna a wybór białej sukni tylko ze względu na opinię innych na pewno nie będzie dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *